Modna odzież damska

Pogoda nieprzypadkowo jest płci żeńskiej. Nic tak się nie zmienia jak odzież damska w zależności od sezonu. Nic dziwnego. Nie tylko temperatura inna jest latem, a inna zimną. Inna jest także nasza energia – o czym innym myślimy, co innego jest ważne. Moda jest blisko życia, więc bezbłędnie wyłapuje nasze nastroje i pojawiające się pragnienia i potrzeby.
Wiosna i lato przynoszą wiele ożywienia w życiu kobiet, które kochają modę i poświęcają jej wiele uwagi. W tym okresie odzież damska podkreśla zwykle eteryczną kobiecość, a kolory zbliżają się do neonowych odcieni. Modne w sezonie wiosenno-letnim są sukienki w rozmiarze maksi, wzorzyste tkaniny, zwiewne bluzki - także te prześwitujące. Z racji pogody sprawdzają się także krótkie szorty i spódniczki. Kobiety przed wyjściem na ulicę długo przygotowują się w domu i starają się dopracować swoje stylizacje ze względu na to, że przecież nie zakładają już kurtek czy płaszczy tak jak jesienią, które cały efekt czyniłyby niewidocznym. W wiosenno-letniej odzieży damskiej dużo jest szalenie kobiecych akcentów takich jak koronki, tiule, falbanki. Zwykle jest tak, że wiosną dopiero się rozkręcamy po okresie zimowego snu, zakładamy pastele, marynarki, garsonki, ale kiedy nadchodzi lato nic nie może nas już powstrzymać i zarzucamy na siebie nieco przykuse bluzki i spodnie i z chęcią wystawiamy ręce, nogi, dekolty a czasem nawet brzuchy na działanie cudownych słonecznych promieni. Okres lata to także czas, w którym szczególną uwagę przykłada się do strojów kąpielowych i można zobaczyć wiele ciekawych kolekcji im poświęconych.


Jesienno-zimowa modna odzież damska to z kolei stonowane kolory oraz takie fasony, które nie przebiegają aż tak blisko ciała, jak w sezonie letnim. Wielu projektantów zdaje sobie sprawę z tego, jak zmienna i kapryśna jest aura jesienią i zimą, dzięki czemu na wybiegach możemy spotkać grube swetry, solidne płaszcze oraz buty, w których nie będzie nam zimno. Także paleta barw mocno się zmienia. Jesienią dominują szarości i brązy. Dla przełamania takiej stonowanej kolorystyki często spotkamy płomieniste barwy jesieni, a więc pomarańcze i żółcie. Oczywiście w każdym sezonie pojawia się coś innego, na przykład w tym przyszedł czas na peleryny. Można je zauważyć u wielu projektantów. Oprócz peleryn trendy są także ubrania skórzane – koniecznie w mrocznej czerni. Jeśli ktoś lubi ciemne klimaty, to z pewnością spodoba mu się fakt, że jesienią i zimą przychodzi na nie pora. Generalnie, jeśli chodzi o jesień, to modne są mocne, ciepłe materiały. Zima to taki czas, kiedy skupiamy się na pracy, co znajduje także odzwierciedlenie w modzie – projektanci i sklepy proponują nam ubrania zgodne z formalnymi zasadami ubierania się obowiązującymi w wielu firmach, a więc stonowane i raczej dłuższe, niż krótsze.
Ubrania w każdej porze roku wyglądają inaczej. Różni je kolorystyka, fason, użyte materiały. Ważne jest oczywiście to, aby niezależnie od sezonu odzież damska była elegancka, wygodna, dopasowana do indywidualnego stylu i okazji.

Posted by May 19th, 2014