Moda intymna

Moda intymna jest  znacząca w życiu każdej dziewczyny i kobiety . Oczywiście pełni funkcję praktyczną, a jednocześnie realizuje także inne zadania. Uwidacznia walory ciała, a często także sprytnie tuszować jego mankamenty. Podstawowe kategorie kobiecej bielizny to biustonosze i gorsety, figi i stringi i bielizna do spania.
Różne są fasony staników, niektóre zostały stworzone po to, aby biust dzięki nim wydawał się bardziej obfity, a inne zostały stworzone z myślą o kobietach, których piersi są w dużym rozmiarze i które chcą tylko, by ich piersi wyglądały i by było im komfortowo. Wśród staników optycznie powiększających piersi dużą grupę stanowią staniki z usztywnianymi miseczkami wybierane przez dziewczyny lubiące, gdy biustonosz nadaje biustowi kształt i świetnie go podtrzymuje. Specjalnym rodzajem takiego biustonosza jest push-up uwypuklający kobiece kształty także za sprawą dodatkowym poduszeczkom w miseczkach. Wynikiem założenia biustonosza push-up jest wizualne zwiększenie biustu o wymiar, a nawet dwa. Swoje zwolenniczki mają także uwydatniające biust biustonosze typu balconette charakteryzujące się niskim cięciem. Z kolei przez kobiety o dużych obwodach biustu najczęściej wybierane są staniki zupełnie miękkie albo w połowie usztywniane, czyli takie, które łączą usztywniony spód  z miękką, idealnie dopasowującą się do biustu górą.

Bielizna do slubu
Dziewczyny kochające nieskrępowane ruchy mogą zakupić stanik sportowy lub specjalne koszulki komfortowo utrzymujące piersi. Dla dziewczyn oczekujących od intymnej bielizny czegoś więcej proponowane są gorsety, które nie tylko komfortowo podtrzymują biust, ale także korygują sylwetkę w okolicach tułowia i talii.
Jeśli chodzi o kobiece majteczki, to także różne są ich fasony. Wiele zwolenniczek mają standardowe figi lub szorty,  bardziej śmiałe kobiety chętnie noszą stringi. Bardzo często w doborze damskich fig ważne jest to, aby stanowiły efektowną całość z górą bielizny, czyli ze stanikiem ewentualnie z koszulką. Niektóre figi sprawują też funkcje wyszczuplające, a więc korygują pupę, wyszczuplają brzuch i biodra i uda.
Także do spania można założyć bardzo różną bieliznę. Jest to znów kwestia gustu i tego, czy stawia się na komfort, czy na . Do łóżka można wybrać klasyczne pidżamy lub nocne koszulki zarówno w wersji komfortowej, eleganckiej jak i kokieteryjnej. Komfortowy wypoczynek jest nadzwyczaj istotny ale szczególnego znaczenia nabiera wtedy, gdy przyszła mama spodziewa się dziecka lub już je karmi piersią. W tym niezapomnianym dla kobiety okresie odpowiednia piżama  jest nadzwyczaj ważną sprawą. W wersji eleganckiej i zmysłowej piżama eksponuje atuty kobiecego ciała, poprzez głębsze wycięcia, rozcięcia na udach, użycie pięknych materiałów i romantycznych zdobień.


Niezwykle ważną grupę mody intymnej stanowi bielizna erotyczna. Jej założenie dobitnie dodaje pikanterii pożyciu dwojga ludzi. Daje możliwość partnerce poczucie się niesamowicie atrakcyjnie i rozpala zmysły jej partnera. W skład bielizny seksownej wchodzą zarówno koszulki, stringi, półbiustonosze jak i zalotne bodystocking. Pary lubiące humor i nietuzinkowość w w łóżku mogą wybrać przebrania.
Niezależnie od rodzaju kobieca bielizna powinna być zarazem śliczna jak i komfortowa. Wskazane jest dobierać ją do swoich potrzeb w taki sposób, aby była wygodna, a zarazem uwypuklała zalety kobiecego ciała.

Bielizna intymna

Posted by May 18th, 2013